اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

کشتي‌هاي حامل سوخت ايران آماده حرکت به سمت لبنان

رسانه‌هاي لبناني به نقل از مسئولان سفارت کشورمان در بيروت گزارش دادند که کشتي‌هاي حامل سوخت ايران آماده هستند تا ظرف يک يا دو هفته آينده به سمت لبنان حرکت کنند.

کشتي‌هاي حامل سوخت ايران آماده حرکت به سمت لبنان

سفارت جمهوري اسلامي ايران در بيروت اعلام کرد که يک هيئت لبناني در تهران در حال مذاکره با وزارتخانههاي نيرو و نفت کشورمان است.

شبکه المنار به نقل از يک منبع در سفارت ايران گزارش داد طبق توافقي که با «نجيب ميقاتي» نخستوزير دولت موقت لبنان و «وليد فياض» وزير انرژي اين دولت انجام شده، در ديدار هيئت لبناني در تهران با مسئولان ايراني درباره کمک به لبنان در زمينه سوخت بحث شده است.

کمک به لبنان در زمينه سوخت، اصلاح و تعمير شبکههاي برق و ساخت نيروگاههاي توليد برق در اين کشور سه موضوع محوري مورد بحث در نشست مذکور بوده است.

بر اساس اين گزارش سفارت کشورمان همچنين اعلام کرد که کشتيهاي مملو از سوخت ايران ظرف يک يا دو هفته آينده آماده حرکت به سمت لبنان هستند و در بندري که طرف لبناني مشخص ميکند پهلو ميگيرند.

طبق اين گزارش هيئت لبناني از شنبه در تهران حضور دارد و درحال رايزني با وزارتخانههاي مربوطه کشورمان براي دريافت سوخت است.

سيد «حسن نصرالله» دبير کل حزبالله روز شنبه در سخنراني خود به مناسبت اربعين امام حسين (ع) ضمن اشاره به سفر هيئتي از لبنان به تهران براي مذاکره با مسئولان ايراني درباره دريافت سوخت اعلام کرد، برادران ما در جمهوري اسلامي ايران، از همان اولين روز آمادگي خود را براي ارائه کمک و ياري به مردم و دولت لبنان اعلام کردند. آنچه امروز براي ما اهميت دارد و در حقيقت دنبال آن هستيم، اين است که لبنان کمکهايي دريافت کند که به واسطه آن بتواند، برق مورد نياز کشور را تامين کند و برق وارد همه خانهها و مناطق لبنان بدون هيچ گونه تبعيضي شود.

«وليد فياض» وزير انرژي در دولت پيشبرد امور لبنان نيز با اشاره به اينکه دريافت سوخت ايراني در نتيجه ابتکار سيد حسن نصرالله است اعلام کرد، صادرات سوخت ايران به لبنان گامي راهبردي براي راه‌‌اندازي نيروگاههاي برق اين کشور است؛ چرا که نقطه شروعي براي اجراي طرح برقي خواهد بود که توسط وزارت انرژي طراحي شده و به تصويب شوراي وزيران رسيده است. اين طرح در راستاي افزايش ساعات برقرساني و مقدمهاي براي لغو تعرفه و تامين توازن مالي براي اداره برق جهت رسيدگي به نيازهاي آن در آينده است. همچنين با اين طرح، برق شهروندان لبناني با هزينهاي کمتر از مولدهاي شخصي توليد خواهد شد.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.