اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

پيشنهاد شگفت انگيز مصر به اسرائيل

يک رسانه عبري زبان فاش کرد، قاهره براي پيشبرد روند توافق مبادله اسرا به تل‌آويو پيشنهاد کرده است در مقابل پذيرش توافق، حاضر به همکاري براي احداث موانع مرزي است.

پيشنهاد شگفت انگيز مصر به اسرائيل

به گفته اين رسانه عبري زبان، اين پيشنهاد مصريها در راستاي اطمينان بخشيدن به اسرائيل در رابطه با احتمال از سرگيري انتقال سلاح از طريق مصر به حماس بعد از آتش بس است و قاهره قول داده است که موانعي با حسگرهاي فوق پيشرفته را در اين نقاط قرار بدهد.

مصريها در اين رابطه قول دادند، کار احداث اين موانع از همان روزهاي اوليه آغاز آتش بس در نوار غزه، آغاز خواهد شد.

 گفتني است فوريه گذشته برخي از رسانههاي عبري زبان از توافق پشت پرده آمريکا، اسرائيل و مصر براي انتقال گذرگاه مرزي رفح بين نوار غزه و مصر به نقطهاي ديگر که مثلث مرزي مصر، نوار غزه و بقيه خاک (فلسطين اشغالي) است سخن گفته بودند.

در چارچوب اين توافق قرار بود موانع زير زميني در طول مرز بين مصر و نوار غزه با هدف جلوگيري از انتقال سلاح از طريق تونلها به داخل نوار غزه، احداث شود.

 پيش از اين نيز دولت عبدالفتاح السيسي با ويران کردن بخش مصري رفح واحداث ديوار حايل که تا چند متر در عمق زمين قرار دارد و نيز ايجاد ديگر موانع همچون کانال آبي زير زميني به مقابله با تونلهاي احتمالي احداث شده بين دو سوي رفح اقدام کرده بود.