اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

پاداش مدال آوران المپيک3 برابر مي شود

قهرمان وزنه برداري المپيک لندن عنوان کرد که با موافقت هيات اجرايي کميته ملي المپيک پاداش مدال آوران المپيک سه برابر شده و پيگير بيمه ورزشکاران نيز هستند.

پاداش مدال آوران المپيک3 برابر مي شود

بهداد سليمي در گفت و گو با ايسنا در مورد اينکه پيگير اين بود که بورسيه ورزشکاران با مبلغ بالاتري نسبت به هر دلار 28 هزار و 500 تومان پرداخت شود، بيان کرد: محدوديت هايي در مورد پرداخت دلار به ورزشکاران بود و کميته ملي المپيک قانونا نمي توانست با نرخ ارز آزاد دلارها را به ورزشکاران پرداخت کند. براي همين طبق قانون با همان نرخ 28 هزار و 500 تومان پرداخت شد. ورزشکاران مقداري به اين مسئله معترض شدند که حق داشتند چون با توجه به افزايش قيمت دلار، مابه تفاوت آن عدد قابل توجه مي شد. در واقع هر دو طرف هم ورزشکاران و هم کميته ملي المپيک حق داشتند. با لطف اعضاي هيات اجرايي و آقاي خسروي وفا و مناف هاشمي قرار بر اين شد مابقي مابه تفاوت بورسيه ها به صورت پاداش پرداخت شود. از سال آينده نيز دلار نيمايي حذف مي شود و دلار روز هر چه باشد، بورسيهها با همان نرخ پرداخت مي شود. 

او در مورد پيگيري بورسيه ورزشکاران به عنوان نماينده ورزشکاران در هيات اجرايي گفت: حضور يک ورزشکار در هيات اجرايي و رايي که گرفتم براساس اعتماد ورزشکاران بود و رسالتم دفاع از حق و حقوق ورزشکاران است و تمام تلاشم را مي کنم.

سليمي در مورد ديگر مصوبه هاي هيات اجرايي براي ورزشکاران تاکيد کرد: در طول شش ماه گذشته مصوبه هايي را از هيات اجرايي گرفتيم مانند اينکه پاداش مدالآوران ادوار المپيک که کميته ملي المپيک پرداخت مي کند، عدد بسيار ناچيزي بود و مدتي بود که اين عدد باقي مانده بود اما از سال1402 سه برابر مي شود و قرار است با توجه به نرخ تورم، پاداش مدال آوران سال به سال افزايش پيدا کند.

او افزود: برنامه اي را با چند نفر از اعضاي کميسيون براي بيمه ورزشکاران پيش مي بريم تا ورزشکاران تحت پوشش بيمه قرار بگيرند و بعد از دوران قهرماني حقوق بازنشستگي دريافت  کنند. البته اين طرح نياز به کار کردن دارد و هنوز پخته نشده است.

 سليمي در پايان گفت: يکي از نياز هاي جدي و شديد ورزشکاران بيمه است و دنبال اين هستيم که طرح خوبي را آماده کنيم و از هيات اجرايي مصوبه بگيريم تا اين دغدغه رفع شود. همه اين کارها با کمک خدا و لطف اعضاي هيات اجرايي  و رييس و دبيرکل کميته ملي المپيک انجام مي شود. کميته ملي المپيک هر موضوعي  راجع به ورزشکاران است را بسيار مثبت نگاه مي کند و مطمئنا اگر حمايت آنها نبود کارها تا اينجا پيش نمي رفت.

 

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.