اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

رسوايي‌هاي رشوه‌خواري کار دست سامورايي‌ها داد

ميزباني المپيک در خطر تعليق

با توجه به رسوايي‌هاي ژاپني‌ها در المپيک توکيو حالا ميزباني اين کشور براي المپيک زمستاني به خطر افتاده است.

ميزباني المپيک در خطر تعليق

رسواييهاي مطرح شده در خصوص دريافت رشوه از سوي مقامات برگزاري بازيهاي المپيک توکيو همچنان فاش ميشود و اين موضوع بر ميزباني ژاپنيها براي بازيهاي زمستاني 2030 ساپورو نيز سايه افکنده است.

دادستان ژاپن در حال تشکيل پرونده عليه تاکاهاشي مدير سابق کميته المپيک ژاپن است که گفته ميشود از دو شرکت در ازاي انتخاب آنها به عنوان حاميان مالي المپيک توکيو پول دريافت کرده است.

تاکاهاشي اوايل اين ماه به دليل دريافت رشوه به مبلغ 356 هزار دلار از يک برند کت و شلوار که براي تهيه لباسهاي مراسم افتتاحيه ورزشکاران ژاپني انتخاب شده بود، متهم شد. او همچنين به دليل دريافت رشوه به ارزش 531 هزار دلار از کادوکاوا که حق انتشار برنامه هاي رسمي المپيک را داشت، با حکم بازداشت روبرو است.

فهرست گسترده افرادي که در جديدترين رسوايي رشوه خواري دخيل هستند، ترديدهايي را در مورد وضعيت ساپورو براي ميزباني المپيک زمستاني 2030 به وجود آورده است. در حالي که قرار بود شهردار ساپورو و رئيس کميته المپيک ژاپن سفري به لوزان سوئيس داشته باشند اين برنامه لغو شد البته مارک آدامز سخنگوي کميته بينالمللي المپيک گزارشاتي مبني بر اينکه لغو اين سفر تحت تاثير افزايش مخالفت عمومي با پيشنهاد ساپورو بوده را تکذيب کرد و مدعي شد که اين سفر به دليل اختلافات برنامهريزي لغو شده است. تصميم نهايي در نشست سال آينده هيات اجرايي کميته بينالمللي المپيک گرفته خواهد شد که در بمبئي برگزار ميشود.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.