اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

امام جمعه تبريز:

فعاليت‌هاي قرآني در مدارس نهادينه شود

نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز تاکيد کرد: با توجه به تهاجم فرهنگي دشمن به خانه‌هايمان که آرام و بدون سر و صدا از طريق فضاي مجازي و اينترنت اثر گذاشته است، بايد بتوانيم فعاليت‌هاي قرآني را در مدارس در بين کودکان نهادينه کنيم.

فعاليت‌هاي قرآني در مدارس نهادينه شود

حجت الاسلام والمسلمين « سيد محمدعلي آل هاشم » در مراسم رونمايي از پوستر جشنواره قرآني «پله هاي آسماني» اظهار کرد: خدا را براي وجود قرآن شاکريم ولي بايد قبول کنيم که به وظايفي که در ارتباط با قرآن است، به نحو احسن عمل نکرده ايم.

وي با بيان اينکه به برکت وجود امام (ره) و پس از پيروزي انقلاب اسلامي، قرآن از مهجوريت درآمد، ادامه داد: امام خميني (ره) قرآن را در جامعه حاکم کرد .

امام جمعه تبريز با اشاره به حمايت رهبر معظم انقلاب از برنامه هاي قرآني و فعالان اين حوزه، خاطرنشان کرد: ايشان با حضور در جلسات مختلف در ماه رمضان و مسابقات قرآني، باعث تشويق قرآن خوانها مي شوند.

حجت الاسلام آل هاشم با بيان اينکه فضاي شهري، مدارس و دانشگاهها بايد فضاي قرآني باشد، خاطرنشان کرد: جامعه هدف جشنواره « پله هاي آسماني » نوجوانان و جوانان مي باشد که اين امر خيلي مهم است چون کودکان را هرگونه تربيت کنيم همانگونه بزرگ ميشوند.

امام جمعه تبريز ضمن تقدير از اقدامات فرهنگي و قرآني شهرداري تبريز گفت: وظيفه ما فقط خواندن و حفظ کردن قواعد و تفکر و تفقد در قرآن نيست بلکه همه اينها مقدمهاي براي عمل کردن به قرآن است.