اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

فراهم شدن زمينه صادرات دارو به کشورهاي آفريقايي

معاون ديپلماسي اقتصادي وزارت امور خارجه گفت: زمينه صادرات دارو به کشورهاي مختلف به ويژه کشورهاي آفريقايي فراهم شده و بخش خصوصي مي‌تواند در اين زمينه فعاليت ويژه‌اي داشته باشد.

فراهم شدن زمينه صادرات دارو به کشورهاي آفريقايي

دومين نشست معاونت ديپلماسي اقتصادي وزارت امور خارجه با نهادها، شرکتها و تشکلهاي صنفي ذيربط در حوزه دارو و تجهيزات پزشکي، با موضوع «بررسي موانع و راهکارهاي توليد و صادرات دارو و تجهيزات پزشکي» برگزار شد.

در اين نشست مهدي صفري معاون ديپلماسي اقتصادي وزارت امور خارجه  فرصتها و ظرفيتهاي موجود در زمينه صادرات دارو، تجهيزات پزشکي و دانش و فناوري توليد دارو به کشورهاي مختلف آسياي، آفريقايي و اروپايي را تشريح کرد و گفت: زمينه صادرات دارو به کشورهاي مختلف به ويژه کشورهاي آفريقايي فراهم شده است و بخش خصوصي ميتواند در اين زمينه فعاليت ويژهاي داشته باشد.

صفري در ادامه افزود: وزارت امور خارجه از طريق ادارات مختلف در مرکز و سفارتخانههاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور، با تمام توان و ظرفيت خود در خدمت توسعه تجارت خارجي به ويژه محصولات حوزه دارو و تجهيزات پزشکي است و در اين زمينه اقدامات مختلفي را در طول دو سال گذشته انجام داده است و دستاورد اين تلاشها افزايش صادرات اقلام دارويي و تجهيزات پزشکي به کشورهاي مختلف خاورميانه، آمريکاي لاتين، آسياي مرکزي و جنوب شرقي و آفريقا در طول يک سال گذشته بوده است.

وي همچنين بر لزوم هماهنگي بخش خصوصي و دولتي در جهت پيشبرد صادرات اشاره کرد.

در پايان اين نشست مديران شرکتها و نمايندگان تشکلهاي صنفي فعال در اين حوزه، به بيان موانع و مشکلات موجود در مسير صادارت دارو و تجهيزات پزشکي پرداختند و برخي مصاديق آن از جمله حمل و نقل و تطابق استاندارد را تبيين کردند.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.