اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

صنعت فرهنگ در خدمت قدرت نرم کره‌ جنوبي

گروه کي‌پاپ پسرانه سونتين روز 14 نوامبر در مقر يونسکو در پاريس در مجمع جوانان يونسکو شرکت و سخنراني کردند.

صنعت فرهنگ در خدمت قدرت نرم کره‌ جنوبي

به گزارش خبرگزاري يونهاپ کره جنوبي، سوپرگروه کيپاپ سونتين (SEVENTEEN) در نشست ويژه سيزدهمين مجمع جوانان يونسکو، رويدادي دوسالانه که همزمان با مجمع عمومي يونسکو در پاريس برگزار شد، سخنراني و پيام اميد و همبستگي به جوانان در سراسر جهان ارائه کردند.

اين اولين سخنراني و اجراي يک گروه موسيقي کرهاي در نشستي به اين سطح از اهميت يونسکو بود.

يونهاپ نقل ميکند: «اعضاي گروه کيپاپ سونتين در سالن مملو از جمعيت دفتر مرکزي يونسکو روي سکو رفتند و تشويقهاي پرشور حضار را برانگيختند.»

اعضا در اين سخنراني، ابتدا به چگونه شکل گرفتن گروه سونتين از 13 عضوي که در محيطهاي مختلف بزرگ شده بودند، اشاره کردند. سپس به دشواري‌‌هاي مسير خود و اينکه دلسرد نشدند و اميد خود را از دست ندادند پرداختند.

يکي از اعضاي گروه در مورد فعاليتهاي مشارکت اجتماعي  و کمپينهايي که براي ترويج آموزش راهاندازي شده بود، صحبت کرد. او گفت اين فعاليتها مهم هستند زيرا به کودکاني که نياز دارند، اميد به آينده ميدهد.

پس از سخنراني اعضاي گروه، اولين اجراي زنده گروه کيپاپ سونتين در اروپا، با حضور نمايندگان جوانان از 173 کشور و 550 نفر از هواداران اين گروه که از طريق قرعهکشي انتخاب شدند، برگزار شد.

گفتني است گروه موسيقي پسرانه کيپاپ سونتين (هفده) يک گروه موسيقي کرهاي است که از سال 2015 شروع به کار کرده است. اين گروه بهعنوان يکي از محبوبترين گروههاي موسيقي اين کشور شناخته ميشوند و جوايز داخلي و بينالمللي بيشماري دريافت کردهاند.

لازم به ذکر است اين اولين حضور يک گروه موسيقي کرهاي در مجامع بينالمللي نيست. پيش از اين نيز، گروه کيپاپ پسران ضدگلوله يا همان بي‌‌تياس بهعنوان فرستادگان ويژه رياست جمهوري کره جنوبي با گذرنامه ديپلماتيک در کنفرانسي در مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورک  براي نسلها و فرهنگ آينده حاضر شده و درباره تغييرات آبوهوايي پيامي را منتشر کرده بودند.

اينکه کارکردهاي هنري و سرگرمي گروههاي کيپاپ، که در سالهاي اخير طرفداران بسياري پيدا کرده (گروه موسيقي بي‌‌تياس بيش از نيم ميليارد هوادار در سراسر جهان دارد) به سمت ماموريتهاي ديپلماتيک و به اصطلاح مدني سوق پيدا کرده است، به شدت محل تامل است.

* مصطفي محمدي

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.