اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

سناتور آمريکايي خواستار تحريم «الهام علي‌اف» شد

«باب منندز» سناتور دموکرات ايالت نيوجرسي آمريکا خواستار تحريم «الهام علي‌اف» رئيس جمهور جمهوري آذربايجان به دليل آن چيزي که وي قتل عام ارمنستاني‌ها در منطقه قره باغ کوهستاني توصيف کرده، شد.

سناتور آمريکايي خواستار تحريم «الهام علي‌اف» شد

منندز که رئيس کميته روابط خارجي در سنا است در سخنراني در کنگره از مذاکرات صلحي که آمريکا ميان ارمنستان و جمهوري آذربايجان به پيش ميبرد و تا کنون سه دور آن برگزار شده، استقبال کرد اما در عين حال خواستار اعمال تحريمهايي عليه الهام علياف شد.

اين سناتور دموکرات گفت که دولت علياف در آذربايجان در حال پيشبرد اقداماتي ضد ارمني بوده و حملاتي را انجام داده که داراي نشانههاي کشتار جمعي است.وي اضافه کرد: «ما بايد اين افراد را که به دنبال پاکسازي نژادي هستند را رسوا کنيم و عليه آنها از جمله علياف بايد تحريمهايي اعمال کنيم.

منندز گفت بايد مانع از آن شويم که اين افراد به ثروتها و داراييهاي نفتي خود که در نهادهاي مالي در تمام جهان قرار داده و همچنين قايقهاي تفريحي و قصرهايشان در سرتاسر اروپا دسترسي پيدا کنند.

از سوي ديگر سه روز پيش بود که «آنتوني بلينکن» وزير خارجه آمريکا در پيامي در ايکس (توييتر سابق) در واکنش به تحولات اخير در منطقه قرهباغ کوهستاني، گفت ايالات متحده از جمهوري آذربايجان و ارمنستان ميخواهد به همکاري با يکديگر براي حل مسائل باقيمانده از طريق گفتوگوي مستقيم ادامه دهند. وي افزود کريدور لاچين به همراه مسيرهاي ديگر منتهي به قرهباغ کوهستاني بايد فوراً بازگشايي شود.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.