اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

جزئياتي از تمام ماجراي مرحومه «مهسا اميني»

روايت‌هاي ناقص و بعضا مجعول يا متناقض از ماجراي فوت مهسا اميني، افکار عمومي را متاثر کرده است. خبرنگار فارس براي روشن شدن حقيقت، موضوع را از منابع مختلف پيگيري کرده تا به جزئيات و چگونگي وقوع اين حادثه دست يابد.

جزئياتي از تمام ماجراي مرحومه «مهسا اميني»

به گزارش فارس، روايتهاي ناقص و بعضا مجعول يا متناقض از ماجراي فوت مهسا اميني، افکار عمومي را متاثر کرده است. خبرنگار فارس براي روشن شدن حقيقت، موضوع را از منابع مختلف پيگيري کرده تا به جزئيات و چگونگي وقوع اين حادثه دست يابد. حاصل اين تحقيقات را در ادامه ميخوانيد.

طبق اطلاع خبرنگار فارس، خانواده مهسا اميني پس از بازگشت از سفر شمال در هشتگرد کرج مهمان دايي او بودند. روز سه شنبه 22 شهريور، مهسا به همراه برادر، پسرخاله و دخترخالههايش به تهران ميآيند. ظاهرا آنها قصد عزيمت به پارک آب و آتش را داشتند که حدود ساعت 18 پس از خروج از مترو، در ورودي متروي حقاني با تذکر پليس گشت امنيت اخلاقي مواجه ميشوند.

همراهان مهسا اميني پس از تذکر پليس، حجاب خود را اصلاح ميکنند اما با معيار پليس نوع پوشش مهسا اميني (شلوار ساپورت و مانتوي جلوباز) بر خلاف دخترخالههايش قابل اصلاح در محل نبوده و بايد حتما به مقر پليس منتقل ميشده است تا با استفاده از لباس مناسب و پس از اخذ تعهد و آموزش قوانين آزاد شود. پليس ميگويد افرادي را که پوشششان با تذکر در محل قابل اصلاح باشد به مقر پليس منتقل نميکند و همانجا پس از رعايت هنجارها ميتوانند مسيرشان را ادامه دهند.

تحقيقات خبرنگار فارس نشان ميدهد وي بدون هيچ مقاومت يا جر و بحثي وارد ماشين ون پليس ميشود. اين خودروي پليس مهسا اميني و 5 خانم ديگر را به مقر پليس اعزام ميکند. 3 نفر از اين افراد که حاضر به گفتوگو در اين باره شدهاند ميگويند مهسا بدون هيچ مشکلي با پليس همکاري کرد و حتي در ماشين ون هم حالت مضطربي نداشته و البته چند مرتبه اعلام ميکند که از شهرستان آمده و اهل تهران نيست.

حدود ساعت 7 بعد از ظهر افراد به مقر پليس ميرسند و جهت شرکت در کلاس آموزشي در سالن حضور مييابند. حدود نيم ساعت بعد، همانطور که در فيلم منتشر شده مداربسته هم مشخص است، مهسا اميني پس از صحبت با مامور خانم پليس از حال ميرود. تلاشهاي اوليه براي احياي وي در مقر پليس انجام ميگيرد اما با توجه به وخامت وضعيت وي، 12 دقيقه بعد با اورژانس به بيمارستان کسري منتقل ميشود. متاسفانه تلاشها در بيمارستان هم نتيجه بخش نبوده و نهايتا مهسا در روز جمعه فوت ميکند.

 از زمان انتشار خبر به کما رفتن مهسا اميني، رسانههاي ضدانقلاب و برخي افراد غيرمرتبط بلافاصله پليس را متهم به ضرب و شتم و شکنجه وي ميکنند. اما طبق تحقيقات خبرنگار فارس و براساس تصاوير منتشر شده و شهادت ساير حاضران هيچ برخوردي با وي و ساير بازداشتشدگان صورت نگرفته
است.

 از سوي ديگر، بررسي سيتياسکن مغزي و ساير سوابق پزشکي وي توسط پزشکان متخصص نشان ميدهد مهسا اميني قطعا در کودکي (سن 5 سالگي) جراحي مغز داشته و غده هيپوفيز خود را عمل کرده بود. برادر او نيز در هنگام معاينه اعلام کرده بود که مهسا چند بار (حداقل 3 بار) به اين شيوه قبلا غش کرده اما پس از فوت وي، و در هماهنگي با ادعاهاي دايياش، گفتههاي پيشين خود را تکذيب کرد.

پدر وي نيز بر خلاف تمام شواهد پزشکي و احتمالا از روي تألمات اين حادثه تلخ، در مصاحبههاي خود از جمله مصاحبه با خبرگزاري فارس به اين موضوع اشاره نمي کند و ادعاهاي دايي مهسا را تکرار ميکند. حتي باوجود انتشار تصاوير متعدد از وضعيت مهسا در بيمارستان، مدعي ميشود که بدن وي کاملا پوشانده شده بوده تا آثار ضرب و جرح قابل مشاهده نباشد. در حالي که به اذعان پزشکان معالج، بررسيهاي متعدد هرگونه برخورد فيزيکي با وي را رد ميکند.

برخي پزشکان ميگويند با اطلاعات موجود ميتوان استرس ايجاد شده مهسا را ناشي از عدم ترشح غده هيپوفيز دانست. البته بررسي هاي کامل با نمونه برداريهاي مختلف توسط پزشکي قانوني صورت گرفته و احتمالا حدود 3 هفته ديگر علت دقيق اين موضوع نيز مشخص خواهد شد.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.