اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

تشکيل بزرگ‌ترين نيروي زميني لهستان براي مقابله با روسيه

يک رسانه انگليسي گزارش کرد که لهستان درصدد است بزرگ‌ترين نيروي زميني را براي مقابله با روسيه ايجاد کند.

تشکيل بزرگ‌ترين نيروي زميني لهستان براي مقابله با روسيه

روزنامه انگليسي «ديلي تلگراف» در گزارشي به تلاشهاي گسترده غرب عليه روسيه به بهانه حمايت از اوکراين اشاره کرد و نوشت که لهستان در حال ايجاد بزرگترين نيروي زميني براي مقابله با روسيه است.

در اين گزارش آمده است که نظاميان هنگ 11 توپخانه لهستان در فاصلهاي نه چندان دور از مرز روسيه مستقر شدهاند و اواسط ماه دسامبر، 24 هوويتزر خودکشي ساخت کره جنوبي را دريافت کردند که قادر است اهدافي در فاصله 34 مايلي را هدف قرار دهد و همين امر قابليتهاي جديد و مرگباري را به اين هنگ افزوده است.

اين گزارش ادامه داد که با توجه به جنگ اوکراين در همسايگي لهستان، در صورتيکه جنگ به مرز اين کشور کشيده شود، ارتش لهستان سلاحهاي مناسب و ضروري را براي مقابله با ارتش روسيه در اختيار دارد.

روزنامه ديلي تلگراف گزارش کرد که ارتش لهستان در حالي به سرعت خود را براي نبرد با روسيه تسليح ميکند که در سال جاري ميلادي، اين کشور اروپايي قصد دارد چهار درصد از توليد ناخالص ملي خود را صرف دفاع کند که اين دو برابر مقرري ناتو است و لهستان را را به بالاترين سرانه هزينهکننده براي دفاع در ائتلاف ناتو تبديل ميکند.

بر اساس اين گزارش، لهستان به بهانه جنگ اوکراين، قراردادهاي نظامي بيشتري با کشورهاي ديگر براي خريد تجهيزات نظامي منعقد کرده است.

وزير دفاع لهستان نيز با اتهامزني به روسيه اخيراً در مصاحبه با وبگاه «ديفنس 24» گفت: «حمله جنايتکارانه فدراسيون روسيه با هدف قرار دادن اوکراين و ماهيت غيرقابل پيشبيني پوتين به اين معني است که ما نياز به تسريع در مدرنسازي تجهيزات داريم».

لهستان از جمله کشورهاي اروپايي است که مواضع بسيار تندي عليه روسيه دارد به طوريکه اخيراً «آندژي دودا» رئيسجمهور لهستان در جريان مصاحبه با شبکه آمريکايي «سي ان ان» با تأکيد بر لزوم مقابله با روسيه در جنگ اوکراين مدعي شد که عمليات نظامي روسيه در اوکراين نمونه اي از «سياست استعمار نو» روسيه است و اگر کنترل نشود، ميتواند موجب «تجاوز عليه يک کشور ديگر» شود. وي در اين خصوص گفت: «به طور خلاصه، [روسيه] ميخواهد اوکراين را به بردگي بکشاند و ما نميتوانيم در قرن 21 با چنين چيزي موافقت کنيم. روسيه اگر اوکراين را شکست دهد، با کشورهاي ديگر نيز همين رفتار را خواهد داشت».

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.