اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

بيکار شدن 500 هزار نفر در ايتاليا به خاطر کمبود گاز

کنفدراسيون انجمن‌هاي صنايع ايتاليا اعلام کرد که اين کشور در معرض بيکار شدن 582 هزار نفر به خاطر بحران انرژي و متعاقبا منفي شدن رشد اقتصادي قرار دارد.

بيکار شدن 500 هزار نفر در ايتاليا به خاطر کمبود گاز

بر اساس تحقيقات اين کنفدراسيون در صورتي که قيمت گاز در ايتاليا در سطح بالاي کنوني باقي بماند - 235 يورو به ازاي هر مگاوات ساعت - اقتصاد ايتاليا براي سال آينده رشد منفي 2.2 درصدي خواهد داشت و 383 هزار فرصت شغلي نيز در اين کشور از بين خواهد رفت.

اين موسسه ميگويد: در صورتي که قيمت گاز، آن گونه که پيشبيني ميشود، تا 298 يورو در هر مگاوات ساعت افزايش يابد، رشد منفي اقتصاد ايتاليا به 3.2 درصد خواهد رسيد و صدها هزار فرصت شغلي نيز در اين کشور از بين خواهد رفت.

کارشناسان ميگويند که اگر روسيه به طور کامل صادرات گاز خود به اروپا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در ماه اکتبر متوقف کند با توجه به آنکه ايتاليا با کمبود 6.4 ميليارد مترمکعبي گاز مواجه خواهد شد، اين مسئله ميتواند به تعطيلي گسترده شرکتها و صنايع در اين کشور منجر شود.

ايتاليا 75 درصد انرژي مورد نياز خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وارد ميکند و در ابتداي سال جاري 40 درصد گاز مورد نياز خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از روسيه وارد ميکرد، اما اين رقم در ماه جولاي و به خاطر تحريمها به 25 درصد کاهش يافته بود. اوايل ماه جاري به خاطر توقف کامل جريان گاز در خط لوله نورداستريم 1 بخش قابل توجهي از صادرات گاز روسيه به ايتاليا متوقف شد.

دنيل فرانکو، وزير انرژي ايتاليا، اخيرا هشدار داده که ممکن است هزينه واردات انرژي در اين کشور دو برابر شده و به 100 ميليارد يورو طي سال جاري، معادل 3 درصد توليد ناخالص داخلي اين کشور، برسد.

 

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.