اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

برداشت 2 ميليارد توماني فدراسيون فوتبال از حساب سازمان ليگ فوتسال

تيم ملي فوتسال ايران روز هشتم اسفند براي حضور در تورنمنت 6 جانبه فوتسال عازم تايلند شد. شرکت در اين تورنمنت براي تيم ملي اهميت زيادي داشت چرا که از يک سو فرصت خوبي براي محک زدن بازيکنان پس از جام ملت‌هاي آسيا بود و همچنين ميداني بين المللي براي زير نظر گرفتن بازيکنان جوان وجود داشت.

برداشت 2 ميليارد توماني فدراسيون فوتبال از حساب سازمان ليگ فوتسال

به گزارش خبرنگار مهر،  ايران در اين رقابتها به سادگي به فينال رسيد و در ديدار نهايي هم تيم ژاپن را با نتيجه 4 بر 1 شکست داد. پيروزي در اين بازي هم به اندازه حضور ايران در تورنمنت اهميت داشت چرا که کادر فني موفق شد تا حدودي باخت به ژاپن در فينال جام ملتهاي 2022 آسيا را جبران کند.

با اين حال اعزام ايران به تايلند دردسرهاي زيادي را براي فدراسيون به دنبال داشته است. اطلاعات خبرنگار مهر حاکي است فدراسيون فوتبال براي تأمين هزينه پرواز تيم به تايلند، مبلغي بيش از 2 ميليارد تومان از حساب سازمان ليگ فوتسال برداشت کرده است!

مشکلات مالي فدراسيون فوتبال و تلاش براي اعزام تيم ملي فوتسال به اين تورنمنت، مديران فدراسيون را به سمت حساب سازمان ليگ سوق داد تا از اين طريق خللي به سفر ملي پوشان وارد نشود.

اين در شرايطي است که حساب سازمان ليگ متعلق به باشگاهها است و در واقع سازمان ليگ بايد هزينههاي مربوط به برگزاري مسابقات داخلي را با پول خود باشگاهها انجام بدهد.

ين نخستين بار نيست که فدراسيون براي جبران کسري مالي خود سراغ سازمان ليگ فوتسال ميرود. دو ماه پيش بود که فدراسيون براي تأمين بخشي از هزينههاي المپياد استعداديابي کيش، بازهم حساب سازمان ليگ را هدف قرار داد و مبلغي در حدود 200 ميليون تومان از آن برداشت کرد.

باتوجه به اينکه سازمان ليگ فوتسال يک سازمان مستقل از کميته فوتسال و فدراسيون فوتبال محسوب ميشود و درآمدهايش متعلق به باشگاهها است مشخص نيست چرا به حسابهاي آن به چشم قلکي براي فدراسيون نگاه ميشود.

بعضي از اعضاي هيأت رئيسه فدراسيون فوتبال پس از برداشت اوليه فدراسيون از حساب سازمان ليگ به خاطر المپياد استعداديابي، جلسهاي را با مهدي تاج رئيس فدراسيون برگزار کردند تا در جريان جزئيات اين اتفاق قرار بگيرند.

البته برگزاري اين جلسه به مذاق احسان اصولي رئيس کميته فوتسال که ظاهراً بدون دريافت حکم در سازمان ليگ فوتسال هم مشغول به کار است، خوش نيامد و باعث دلگيري و دلخوري اعضاي سازمان ليگ فوتسال از اصولي شد.

سازمان ليگ فوتسال و يا فدراسيون فوتبال هنوز درباره مبلغ باقيمانده در حساب سازمان ليگ شفاف سازي نکردهاند. باتوجه به اينکه برگزاري مراسم بهترينهاي سال فوتسال هم هزينههاي زيادي داشت، مشخص نيست در پايان سال 1401 و پيش از شروع فصل آينده ليگ برتر چه مبلغي در حساب سازمان ليگ باقي ميماند.

از سوي ديگر بحث قانوني برداشت فدراسيون از حساب سازمان ليگ هم مطرح است که ميطلبد اعضاي هيأت رئيسه و يا فدراسيون فوتبال درباره آن توضيحات لازم را ارائه کنند و باشگاهها هم پيگير حق قانوني خود باشند.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.