اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

رهبر انقلاب اسلامي:

بايد شريان حياتي رژيم صهيونيستي قطع شود

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمانده کل قوا با حضور در دانشگاه علوم و فنون هوافضاي عاشورا، به مدت يک ساعت و نيم از آخرين دستاوردهاي نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در محل نمايشگاه دائمي اين نيرو بازديد کردند.

بايد شريان حياتي رژيم صهيونيستي قطع شود

در اين نمايشگاه که شامل بخشهاي موشکي، پهپادي، پدافندي و فضايي بود، دستاوردهاي جديد و بهروز شده دانشمندان و متخصصان جوان نيروي هوافضاي سپاه پاسداران تحت عنوان «از ايده تا محصولِ تمام ايراني» به نمايش گذاشته شدهبود.

همزمان با حضور رهبر انقلاب اسلامي در اين نمايشگاه، از موشک کروز هايپرسونيک «فتاح 2»، سامانه پدافندي متحرک «مهران» و سامانه ارتقاء يافته «9 دي» و همچنين پهپاد «شاهد 147» رونمايي شد.

آخرين اقدامات و پيشرفتها در حوزه موشک ماهوارهبر و ارسال ماهواره به فضا بخش ديگري از اين نمايشگاه بود.

حضرت آيتالله خامنهاي پس از بازديد از نمايشگاه دستاوردها و توانمنديهاي نيروي هوافضاي سپاه در جمع فرماندهان و مسئولان دانشگاه علوم و فنون هوافضاي عاشورا، بازديد از اين نمايشگاه را شيرين و مطلوب خواندند و مهمترين ويژگي آن را نيازسنجي صحيح و تمرکز علمي و تحقيقاتي بر نيازها برشمردند.

ايشان رسيدن به چنين دستاوردهاي علمي را ناشي از انگيزه متکي بر عزم و ايمان دانستند و تاکيد کردند: هرجا جوانهاي ما با عزم و ايمان وارد شدند، توانستهاند کارهاي بزرگي انجام دهند و در اين نمايشگاه هم نشانههاي عزم و ايمان کاملاً مشهود بود.

رهبر انقلاب اسلامي يکي ديگر از ويژگيهاي نمايشگاه هوافضاي سپاه را، ابتکار و نوآوري برشمردند و خاطرنشان کردند: البته نبايد به سطح کنوني موفقيتها راضي بود زيرا بخشهاي مختلف نظامي و غيرنظامي در دنيا به صورت مستمر در حال حرکت و پيشرفت هستند و ما بايد تلاش کنيم تا عقب نمانيم.

حضرت آيتالله خامنهاي، حرکت و پيشرفت در مجموعههاي نيروهاي مسلح را سريع و مطلوب خواندند و با تاکيد بر لزوم کاهش پيدا نکردن شتاب حرکت، افزودند: ما در برخي بخشهاي کشور وضعمان خيلي خوب است اما در برخي بخشها وضعمان خوب نيست و کمبود و نقص وجود دارد که در اين بخشها نيز بايد با تشخيص صحيح نيازها، به سمت برطرف کردن نقطهي نياز حرکت کرد.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تحولات فلسطين و استمرار جنايات رژيم صهيونيستي در غزه گفتند: قضاياي غزه بسياري از حقايق مکتوم را براي مردم دنيا آشکار کرد که يکي از اين حقايق، طرفداري سران کشورهاي غربي از تبعيض نژادي است.

حضرت آيتالله خامنهاي رژيم صهيونيستي را مظهر تبعيض نژادي خواندند و گفتند: صهيونيستها خود را نژاد برتر ميدانند و بقيه آحاد بشر را نژاد پَست به حساب ميآورند و به همين دليل است بدون احساس ناراحتي وجدان، چندين هزار کودک را به قتل رساندهاند.

ايشان تاکيد کردند: هنگامي که رئيس جمهور آمريکا، صدراعظم آلمان، رئيس جمهور فرانسه و نخست وزير انگليس، با آن همه ادعا از چنين رژيم نژادپرستي حمايت و به آن کمک ميکنند، به معناي طرفداري اين آقايان از تبعيض نژادي بهعنوان نفرتانگيزترين مسائل دنيا است.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: مردم اروپا و آمريکا نيز بايد تکليف خود را با اين وضعيت روشن کنند و نشان دهند که طرفدار تبعيض نژادي نيستند.

نکته ديگري که حضرت آيتالله خامنهاي درباره قضاياي غزه به آن اشاره کردند، موضوع ناکامي نظامي و عملياتي رژيم صهيونيستي بود.

ايشان گفتند: رژيم صهيونيستي به رغم بمبارانهاي گسترده در غزه، تاکنون در حرکت خود ناکام بوده است زيرا از ابتدا گفتند که هدف ما نابودي حماس و مقاومت و زمينگير کردن آنها است اما با گذشت بيش از 40 روز و با بکارگيري همه توان نظامي خود، هنوز نتوانستهاند اين کار را انجام دهند.

رهبر انقلاب اسلامي بمباران وحشيانه بيمارستانها و زنان و کودکان در غزه را نشانه عصبي بودن شديد سران رژيم صهيونيستي از شکست خود دانستند و افزودند: شکست رژيم صهيونيستي در غزه، يک واقعيت است و پيشروي و ورود به داخل بيمارستانها و يا خانههاي مردم، پيروزي نيست زيرا پيروزي به معناي شکست دادن طرف مقابل است که رژيم صهيونيستي تاکنون نتوانسته است به آن دست يابد و در آينده هم نخواهد توانست.

حضرت آيتالله خامنهاي با تاکيد براينکه ابعاد اين نتوانستن فراتر از رژيم صهيونيستي است، گفتند: اين نتوانستن به معناي نتوانستنِ آمريکا و کشورهاي غربي نيز است و اکنون همه دنيا با اين حقيقت مواجه شده است که يک رژيم ِ داراي امکانات و تجهيزات مفصل و پيشرفته نظامي نتوانسته است بر طرف مقابل خود که هيچ يک از اين امکانات را ندارد، غلبه کند.

ايشان همچنين درباره وظايف و عملکرد دولتهاي مسلمان نيز افزودند: برخي دولتهاي اسلامي به ظاهر در مجامع، جنايات رژيم صهيونيستي را محکوم کردند و برخي هم تاکنون محکوم نکردهاند اما اين، قابل قبول نيست. کار اصلي آن است که شريان و جريان حياتي رژيم صهيونيستي قطع شود و دولتهاي اسلامي مانع از رسيدن انرژي و کالا به اين رژيم شوند.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: دولتهاي اسلامي حداقل براي يک مدت محدود رابطه سياسي خود را با رژيم صهيونيستي قطع کنند.

حضرت آيتالله خامنهاي افزودند: ملتها بايد با ادامه تجمعات و تظاهرات خود، نگذارند مظلوميت ملت فلسطين فراموش شود.

ايشان در پايان تاکيد کردند: ما به وعده الهي يقين داريم و به آينده نيز اميدواريم و به وظيفه خود عمل خواهيم کرد.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.