اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

انگليس تحريم‌ها عليه ايران را به «قانون» تبديل مي‌کند

انگليس مي‌گويد به منظور حفظ تحريم‌هاي هسته‌اي و موشکي ايران که قرار بود طبق برجام 18 اکتبر (26 مهر) امسال منقضي شود، آن‌ها را به «قانون» تبديل مي‌کند.

انگليس تحريم‌ها عليه ايران را به «قانون» تبديل مي‌کند

در بيانيه انگليس که در وبسايت دولت اين کشور منتشر شده، ادعا شده است: «انگليس و شرکاي آن همچنان به يک راه حل ديپلماتيک متعهد هستند، اما ايران اکنون بايد گامهاي روشني براي کاهش تنش بردارد».

شب گذشته، انگليس به همراه فرانسه و آلمان اعلام کردند به دلايل ادعايي از جمله «ارسال پهپاد از ايران به روسيه براي استفاده عليه اوکراين» قصد دارند تحريمهاي موشکي و هستهاي عليه کشورمان را حفظ کنند. تروئيکاي اروپايي بهانههاي ديگري از قبيل «نقض تعهدات برجامي» و «احتمال انتقال موشک بالستيک از ايران به روسيه» را نيز براي تصميم خود ذکر کرده است.

گفتني است بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) قرار بود مجموعهاي از تحريمهاي سازمان ملل، اتحاديه اروپا و انگليس که عليه ايران اعمال شده، در 18 اکتبر منقضي شود. اين تحريمها شامل تحريمهاي افراد و نهادهاي درگير در برنامههاي موشکي و هستهاي ايران ميشود.

وزارت خارجه کشورمان تصميم تروئيکاي اروپايي را «غيرقانوني» خوانده و اعلام کرد: «ايران، تصميم اتحاديه اروپا و 3 کشور اروپايي براي عدم انجام تعهدات خود در موعد سال هشتم برجامي را اقدامي غيرقانوني و مغاير با تعهدات آنها ذيل برجام و قطعنامه 2231 و عملي تنشزا و توام با سوء نيت ميداند».

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.