اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

شهردار تبريز خبر داد:

امسال 2000 تاکسي در تبريز نوسازي مي‌شود

شهردار تبريز با اشاره به برنامه نوسازي 4000 تاکسي تا پايان ششمين دوره شوراي اسلامي شهر تبريز، اظهار کرد: در سال جاري بر اساس توصيه شورا و برنامه‌ريزي شهرداري، تعداد 2000 دستگاه نوسازي مي‌شود و در صورت تحقق اين حجم از نوسازي شاهد تحول مطلوبي در بحث آلودگي هواي تبريز خواهيم بود.

امسال 2000 تاکسي در تبريز نوسازي مي‌شود

يعقوب هوشيار در اولين نشست از سلسه نشستهاي مطالبهگري که با موضوع حوزه حمل و نقل عمومي تبريز توسط دانشگاه تبريز برگزار شد، اظهار کرد: رويکرد برنامههاي شورا و شهرداري در يک سال گذشته در حوزههاي مختلف مبتني بر برنامههايي بوده که از رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اقتباس شده
 است.

وي با اشاره به اينکه در حوزه حمل و نقل عمومي در 10 سال گذشته تنها 50 دستگاه اتوبوس به اين ناوگان اضافه شده است، خاطرنشان کرد: برنامه بلند مدت در اين دوره افزودن 500 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومي بود که با وجود کمبود منابع مديريت شهري تبريز، موفق به خريد 300 دستگاه اتوبوس در سال گذشته شدهايم و اکنون  180 دستگاه از اين اتوبوسها تحويل گرفته شده است.

وي با بيان اينکه عمر عمومي دستگاههاي اتوبوس درون شهري، در حال حاضر 13 سال است که تلاش داريم اين رقم را کاهش دهيم، خاطرنشان کرد: ناوگان حمل و نقل عمومي تبريز به 1200 دستگاه اتوبوس نياز دارد و براي تامين اين نياز شهري از هيچ تلاشي دريغ نخواهيم کرد.

نوسازي 1000 دستگاه تاکسي با ارائه تسهيلات کم بهره

شهردار تبريز، بحث سلامت شهروندان با محوريت کاهش آلودگي هوا را يکي از راهبردهاي مديريتي شهر تبريز عنوان کرد و گفت: تبريز رکورددار نوسازي تاکسي کشور است بر همين اساس در تازه ترين اقدام 1000 دستگاه تاکسي با وامهاي کمبهره نوسازي شده است.

مشکل سيستم تهويه خط 1 مترو تا پايان خردادماه برطرف ميشود

شهردار تبريز تصريح کرد: خط يک متروي تبريز در سال گذشته ناقص بود که با تاکيد مديريت شهري اکثر نواقص آن رفع شد و براي تسريع در اجراي پروژههاي عمراني ايستگاههاي مترو روزشمار نصب شده و در موعد مقرر به بهره برداري رسيد.

هوشيار گفت: برخي ايستگاههاي خط يک مترو ناقص بوده و مشکلاتي در پلهبرقي و تهويه هوا و سيگنالينگ وجود داشت و بر همين اساس مقرر شده است سيستم تهويه خط يک مترو تا پايان خرداد سال جاري حل شود؛ همچنين مقرر شده است تا سيستم سيگنالينگ خط يک نيز با استفاده از شرکتهاي دانش بنيان تا سه ماه آينده ترسيم شود.

وي، اجراي خط دو مسير تندرو با بهره گيري از حمل و نقل ترکيبي را کاهش دهنده ترافيک شهري دانست و گفت: اجراي خط دوم مسير تندرو با استفاده از حمل و نقل ترکيبي، بخشي از دغدغه شهروندان در اين حوزه را بر طرف ميکند.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.