اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

افزايش هولناک تيراندازي در مدارس آمريکا در سال تحصيلي 2021-2022

داده‌هاي جديد و غافلگيرکننده مرکز ملي آموزش و آمار(NCES) حاکي از آن افزايش دوبرابري آمار تيراندازي در مدارس آمريکا است.

افزايش هولناک تيراندازي در مدارس آمريکا در سال تحصيلي 2021-2022

تازهترين گزارش جرم و امنيت اين مرکز هفته گذشته منتشر شد که در آن 188 فقره تيراندازي در مدارس با قرباني در سال تحصيلي 2021-2022 گزارش شده است.

براساس اين گزارش اين رقم در مقايسه با بالاترين رقم تيراندازي در مدارس که در سال تحصيلي گذشته به ثبت رسيده بود(93 فقره)، بيش از دوبرابر افزايش يافته است. گزارش مذکور تاکيد کرده که 57 مورد از اين 188 حادثه تيراندازي، دست کم يک قرباني برجاي گذاشته است.

تيراندازي در مدارس آمريکا در يک دهه اخير افزايش چشمگيري داشته و تنها حدفاصل سالهاي 2010 تا 2011، مرکز ملي آموزش و آمار اين کشور 17 مورد تيراندازي به ثبت رساند. شمار تيراندازيها از سال 2015، هرساله به طور يکنواخت افزايش يافته و اين در حالي است که دولت واشنگتن اين رقم را «دادههاي پَرت» توصيف کرده است.

مرکز ملي آموزش و آمار آمريکا در ادامه به خوانندگان هشدار داد که باتوجه به تغيير قابل توجه رقم نسبت به سالهاي گذشته، يافتههاي جديد را «با احتياط» تفسير کنند.

در ماههاي اخير زنجيرهاي از حوادث تيراندازي در مدارس آمريکا گزارش شده است. اواخر آگوست، يکي از اعضاي هيئت علمي دانشگاه کاليفرنياي شمالي در حياط دانشگاه به ضرب گلوله کشته شد. در ماه مارس، وقوع تيراندازي در يک مدرسه ابتدايي در نشويل در ايالت تنسي، 6 کشته و يک مجروح برجا گذاشت و همچنين تيراندازي ماه گذشته، در جريان يک بازي فوتبال در دبيرستاني در اوکلاهاما، يک نوجوان 16 ساله را به کام مرگ کشاند و چندين نفر نيز زخمي شدند.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.