اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

ارمنستان از ايجاد مرکز قرنطينه دام در مرز با ايران خبر داد

وزارت اقتصاد ارمنستان از ايجاد يک مرکز قرنطينه دام در مرز ايران و ارمنستان براي صادرات و انتقال دام ميان دو کشور خبر داد.

ارمنستان از ايجاد مرکز قرنطينه دام در مرز با ايران خبر داد

قرار است يک مرکز کنترل و قرنطينه به منظور صادرات و انتقال دام در نزديکي پاسگاه مرزي مغري در استان سيونيک ارمنستان در مرز با ايران ايجاد شود.

وزارت اقتصاد ارمنستان خبر داد، در نشستي با حضور هيات ارمنستاني به رياست اشخن شيروانيان، معاون وزير اقتصاد اين کشور با 2 معاون وزير کشاورزي جمهوري اسلامي ايران، وحيد صالحي، رييس کل سازمان دامپزشکي ايران و سيد حسين حسيني، رييس سازمان شيلات اين کشور، اين موضوع مطرح و درباره آن گفتوگو شد.

در جريان اين گفتوگوها، 2 طرف امکان گسترش همکاريهاي دوجانبه در بخش کشاورزي را بررسي کردند و در زمينههاي مختلف به توافقاتي دست يافتند.

معاون وزير اقتصاد ارمنستان که از مرکز قرنطينه دام استان بوشهر بازديد کرد و بازديدش از 17 تا 21 شهريور ماه به طول انجاميد و در جريان عمليات کنترل و قرنطينه دامها در شهر بوشهر قرار گرفت.

چندي پيش نيز رسانههاي ارمنستاني از تلاش ايران و ارمنستان براي افزايش قابلتوجه مبادلات تجاري 2 کشور خبر دادند.

حجم مبادلات تجاري 2 کشور در سال گذشته برابر با 714 ميليون دلار بود. آمارهاي نيمه نخست امسال از افزايش 13 درصدي خبر ميدهد که به نوبه خود نشاندهنده حفظ سرعت مثبت اين روند است.

نمايشگاهي با هدف تقويت تجارت دوجانبه ميان ارمنستان و ايران، در 25 آگوست (3 شهريور) برگزار شد و محصولات مختلفي توسط شرکتهاي ارمني و ايراني در بخشهاي کشاورزي، توليدي و گردشگري در ايروان ارائه شد.

در ارديبهشت 1391 نيز تفاهمنامه همکاري ميان منطقه آزاد اقتصادي ارس ايراني و منطقه آزاد تجاري مغري ارمنستان امضا شد. در اين تفاهمنامه به دسترسي آسان سرمايهگذاران ايراني از منطقه آزاد ارس به منطقه آزاد مغري و بالعکس پرداخت ميشود.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.