اظهار نظر 0

روزنامه به دیدگاه شما نیازمند است،از نظراتتون روی موضوعات پیشوازی خواهیم کرد.

  • برگزیده خوانندگان
  • همه
مرتب کردن بر اساس : قدیمی تر

مديرکل ميراث‌ فرهنگي، گردشگري و صنايع‌ دستي آذربايجان‌شرقي:

ارتقاي خدمات گردشگري در کليبر بايد مورد توجه جدي قرار بگيرد

مديرکل ميراث‌ فرهنگي، گردشگري و صنايع‌ دستي آذربايجان‌شرقي گفت: ارتقاي و بهبود خدمات گردشگري در حوزه هاي مختلف شهرستان کليبر بايد مورد توجه جدي مديران و مسئولان شهرستاني قرار بگيرد.

ارتقاي خدمات گردشگري در کليبر بايد مورد توجه جدي قرار بگيرد

احمد حمزه زاده در ديدار با فرماندار، شهردار و رئيس شوراي اسلامي کليبر بر لزوم مشارکت دستگاههاي اجرايي در ارائه مشوقها به سرمايهگذاران گردشگري اين شهرستان تاکيد و اضافه کرد: در اين راستا تمامي دستگاههاي اجرايي بايد اقدامات مؤثر به منظور توسعه گردشگري منطقه را در اولويت کاري خود قرار دهند.

وي از کليبر به عنوان شهرستان ويژه آذربايجان شرقي در حوزه گردشگري نام برد و افزود: همواره بر آن بوده ايم تا با توجه ويژه به ظرفيتهاي موجود در اين شهرستان، زيرساختهاي لازم براي توسعه گردشگري اين منطقه غني را نيز تقويت کنيم که يکي از مهمترين مباحث مربوط به افزايش جامعه هدف گردشگري به 2 ميليون نفر و ارتقاي سطح خدمات به اين ميزان است، چون جمعيت ورودي گردشگري کليبر از ميزان جمعيت ساکن آن همواره بيشتر بوده است.

حمزه زاده ادامه داد: با برنامهريزي هاي لازم بايد برگزاري جلسات شوراي برنامهريزي شهرستان کليبر را طوري مهيا کنيم تا موانع و مشکلات حوزه گردشگري و سرمايهگذاري شهرستان احصاء شود تا بر اساس آن دستگاههاي ذيربط در راستاي تسريع روند توسعه گردشگري نقش خود را ايفا کنند.

وي ارائه مشوقهاي سرمايهگذاري از سوي دستگاههاي دولتي را عاملي مهم در راستاي افزايش مشارکت سرمايهگذاران بخش خصوصي در حوزه گردشگري شهرستان عنوان و اضافه کرد: علاوه بر جذب سرمايهگذاران، لازم است خدمات ارائه شده بر اساس استانداردهاي رايج باشد تا بتوان سرريز گردشگران به منطقه و همچنين هزينه کرد آنها در شهرستان را افزايش داد.

مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان شرقي به مساله برق رساني به بناي تاريخي «قلعه بابک» اشاره کرد و با بيان اينکه اين امر پس از بررسيهاي باستانشناسي انجام خواهد شد، گفت: پيش از انجام نيرورساني به اين بناي تاريخي و نورپردازي آن، لازم است در مسير پيشبيني شده بررسيهاي باستان شناسي صورت بگيرد.

حمزه زاده درباره ايجاد موزه در شهرستان کليبر نيز اظهار داشت: اموال مکشوفه شهرستان کليبر در تبريز به صورت اماني در حال نگهداري است که پس از اعلام و مشخص شدن محل مناسب موزه توسط فرمانداري و شهرداري کليبر، اموال منتقل و موزه برپا خواهد شد.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد.