خسارت سالانه 50 ميليارد دلاري يک چالش مهم به ايران

بر اساس برآوردهاي بانک جهاني، پديده فرار مغزها از ايران سالانه 50 ميليارد دلار خسارت روي دست کشورمان مي گذارد. کاملا طبيعي است که کشورهاي مختلف در حوزه هاي گوناگون با چالش ها و مشکلاتي رو به رو باشند. چالش هايي که دولت ها معطوف به آن ها و حل کردنشان هستند و اساسا همين مساله به مثابه يک شاخص براي شناخت آن ها به عنوان دولت هايي کارآمد و يا ناکارآمد ايفاي نقش مي کند. اين قاعده در مورد کشورمان ايران ن

14 روز قبل | نوشته: بخش خبری آذربایجان

بزرگترين بازار مصرف اسباب بازي کدام کشورها هستند؟

جهان در سال 2023 تنها از توليد و فروش اسباب بازي 130 ميليارد دلار پول به جيب زده که نسبت به سال 2020 حدود 4 ميليارد دلار بيشتر است. براي درک بهتر از بزرگي اين عدد جالب است که بدانيد درآمد سينما که صنعت بسيار بزرگي در دنيا محسوب مي شود در همين سال تنها 71 ميليارد دلار بوده است.

14 روز قبل | نوشته: بخش خبری آذربایجان

سبک‌ تربيتي شما هويت فرزندانتان را مي‌سازد!

بسياري از والديني که فرزندشان به سن بلوغ و نوجواني مي‌رسد با نگراني به روانشناسان مراجعه مي‌کنند چراکه فرزندشان وارد سنيني شده که نوع ارتباط و نحوه تربيت آن‌ها با نوجوانشان با دوران کودکي به طور کلي متفاوت شده است و به دنبال راه حلي هستند تا فرزندشان به سلامت از اين دوران عبور کند و بتواند به هويت سالمي دست يابد.

14 روز قبل | نوشته: بخش خبری آذربایجان

مشاوره، 6 هزار خانواده را نجات داد

«با گزارش ميداني به اين نتيجه رسيده‌ام که مردم به مشاوران پول مي‌دهند اما آن‌ها پيشنهاد طلاق مي‌دهند..»؛ اين را يک استاد جامعه‌شناسي گفته است.

14 روز قبل | نوشته: بخش خبری آذربایجان

0 مقاله ذخیره شده