پشت پرده امضاي توافق امنيتي آمريکا با بحرين چيست؟

سيدعلي نجات، کارشناس مسائل غرب آسيا در يادداشتي نوشت: آمريکا در دهه‌هاي گذشته با ايجاد معماي امنيت در منطقه خليج فارس به دنبال اهدافي نظير ايجاد فضاي بي‌اعتمادي، سوءظن، تنش‌زايي، دامن زدن به رقابت تسليحاتي و درنهايت فروش تسليحات خود بوده است.

19 ساعت قبل | نوشته: بخش خبری آذربایجان

ادعاي مرزي کويت عليه ايران در سازمان ملل

نخست وزير کويت در سخنان خود در نشست مجمع عمومي سازمان ملل نسبت به پيامدهاي منفي لغو دو قرارداد مربوط به کشتيراني دريايي بين کشورش و عراق هشدار داد.

19 ساعت قبل | نوشته: بخش خبری آذربایجان

چرا نشست تاريخي ايران، عراق و شش کشور شوراي همکاري خليج فارس در نيويورک لغو شد؟

هفتاد و هشتمين مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورک فرصت مناسبي بود تا کشورهاي مختلف با توجه به منافع و اهداف سياست خارجي خود، رايزني‌هايي با يکديگر براي گسترش روابط دو جانبه و کاهش اختلافات و تعارضات داشته باشند. در اين ميان، جمهوري اسلامي ايران نيز که هياتي به رياست سيد ابراهيم رئيسي رئيس جمهور کشورمان به نيويورک اعزام کرد، رايزني‌هاي زيادي با مقامات کشور‌هاي مختلف انجام داد.

19 ساعت قبل | نوشته: بخش خبری آذربایجان

پشت پرده طرح بي‌حجابي اجباري در فرانسه

فرانسه در سال 2004 قانون «ممنوعيت استفاده از نشانه‌هاي مذهبي در مدارس فرانسه» را تصويب کرد. در 15 مارس 2006 ژاک شيراک رئيس جمهور وقت فرانسه قانوني را به تصويب رساند که در آن هرگونه علامت خاص ديني در مدارس عمومي ممنوع شد. اين علامت شامل صليب، حجاب اسلامي و کلاه‌هاي مخصوص است.

19 ساعت قبل | نوشته: بخش خبری آذربایجان

0 مقاله ذخیره شده