Alternate Text
Alternate Text

دهیاران مقاوم‌سازی مسکن در روستاها را پیگیری کنند
گزارش تصویری

بخشدار مرکزی مرند گفت: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی مقاوم‌سازی مسکن در روستاهای این شهرستان را برای مقابله با خسارت‌های احتمالی حوادث طبیعی به صورت جدی پیگیری کنند.
علی نیک‌نفس در نشست هم اندیشی دهیاران بخش مرکزی این شهرستان با قدردانی از عملکرد بنیاد مسکن در مقاوم سازی و بهسازی روستاها، افزود: شوراها و دهیاران می‌توانند با بهره‌گیری از خرد جمعی در پیشبرد امور شهری و روستایی موثرتر باشند.
وی اظهار داشت: دهیاران و اعضای شوراها با حضور خود در صحنه مقاوم سازی و بهسازی روستاها،  وظیفه مهمی در توسعه، پیشبرد اهداف و رشد منطقه خود بر عهده‌ دارند.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مرند نیز در این جلسه با ارایه آمار و عملکرد فعالیت های انجام شده توسط بنیاد مسکن در بخش مرکزی مرند گفت: درصد پایین مقاوم سازی مسکن در سطح روستاها جای نگرانی داشته و دهیاران و شوراها نیاز است نسبت به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی احداث خانه های مقاوم در روستاها و تشویق هرچه بیشتر مردم به اخذ پروانه و ترویج استفاده از تسهیلات بازسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی اقدام کنند.
سیدخلیل منبتی افزود: دهیاران باید روستاییان را مجاب کنند تا سریعا نسبت به مقاوم کردن خانه های خود در برابر سوانح طبیعی اقدام و در حفظ و نگهداری طرح های عمرانی اجرا شده تلاش بیشتری کنند.
وی با بیان این‌که با مشارکت جمعی شوراها، دهیاران و بنیاد مسکن، توسعه مناطق شهری و روستایی فراهم می‌شود، اظهار داشت: همه ما باید با رعایت مواردی مانند جلب مشارکت مردم، شناخت خوب از وظایف، پاسخگو بودن، قانون‌مدار بودن، تعامل خوب با مردم، دوری از اختلاف و روحیه کار گروهی،  در پیشبرد امور روستایی و شهری موفق عمل کنیم.
شهرستان مرند با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غرب تبریز واقع است.