Alternate Text
Alternate Text

کشف ۱۵ تن مواد غذایی فاسد و غیرمجاز در مراغه
گزارش تصویری

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: از ابتدای آغاز شیوع در اسفندماه سال گذشته تاکنون بیش از ۱۵ تن مواد غذایی فاسد و غیرمجاز در این شهرستان کشف و معدوم‌سازی شده است.
احمد مجتهدی افزود: در راستای کنترل و نظارت بر رعایت موازین بهداشتی و رعایت پروتکل های بهداشتی، در این مدت ۱۴ هزار و ۵۷۲ مورد بازدید و کنترل بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در این شهرستان توسط اکیپ های این دانشکده انجام شده است.
وی ادامه داد: همچنین در این راستا، ۴۱۴ مورد نمونه برداری از مواد غذایی در این مراکز توسط کارشناسان بهداشتی انجام شده است.
مجتهدی اضافه کرد: از هفت هزار و ۲۸۶ مورد از اماکن عمومی این شهرستان از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون بازدید شده که نتیجه آن پلمب ۱۲۰ واحد صنفی بوده است.
وی گفت: همچنین در این مدت، چهار هزار و ۶۰۸ مورد بازدید بهداشتی نیز  از کارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان انجام شده است.
وی افزود: به منظور کنترل مستمر اماکن عمومی و واحدهای صنفی، با همکاری اتاق اصناف و سایر دستگاه های اجرایی و خدمات رسان،   ۲ هزار و ۲۶۸ مورد بازدید مشترک اجرا شده است.
مجتهدی اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون  ۱۱ هزار و ۲۱۲ کد رهگیری از سامانه سلامت برای واحدهای صنفی و خدماتی این شهرستان صادر شده است.
وی افزود: اکیپ های بهداشت محیط این شهرستان هم اکنون نیز به صورت مستمر بر رعایت موازین بهداشتی توسط اماکن عمومی و واحدهای صنفی نظارت دارد.