Alternate Text
Alternate Text

معاون آب و آبفای وزیر نیرو:
آب مورد نیاز ۱۷ استان از دریا تامین می شود
گزارش تصویری

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: تامین آب از دریا برای ۱۷ استان کشور در اولویت وزارت نیرو قرار گرفته است.
به گزارش مهر، قاسم تقی‌زاده خامسی در حاشیه افتتاح مراسم افتتاح طرح‌های حوزه برق و فاضلاب چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارگروه احیای زاینده‌رود روز گذشته به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل شده که در این کارگروه نقشه راه زاینده‌رود به تصویب رسید.
معاون آب و آبفای وزیر نیرو بیان کرد: امیدواریم با همراهی ذینفعان مسیری بپیماییم که هم زاینده‌رود احیا شود و هم رضایتمندی مردم تأمین شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: وضعیت بارندگی در کشور با وجود ۸۰ درصد کاهش نسبت به سال گذشته خوب است اما پراکنش کمی متفاوت با قبل است در استان‌هایی که بارش زیاد بود کم شده و در جاهایی که خشک بوده مانند سیستان و بلوچستان و هرمزگان باران بیشتری حتی بیش از ۱۰۰ درصد نسبت به سال گذشته مشاهده می‌شود.
معاون آب و آبفای وزیر نیرو بیان کرد: وضعیت منابع آبی خوب است اما باید مردم بیشتر رعایت کنند زیرا ظرفیت تصفیه خانه‌ها محدود است و آب به اندازه کافی وجود دارد.
وی در خصوص استفاده از آب دریا گفت: طبق مطالعات یک سال گذشته بنا داریم برای ۱۷ استان از آب شیرین کن در صنعت و شرب استفاده کنیم و اولویت با استان‌های ساحلی سپس استان‌های با فاصله ۱۰۰ کیلومتر است.
معاون آب و آبفای وزیر نیرو بیان کرد: اکنون هم برای خراسان جنوبی و رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان هرمزگان تخصیص دادیم و مابقی استان‌ها هم اگر درخواست کنند بررسی می‌کنیم.