Alternate Text
Alternate Text

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‎شرقی:
خسارت مادی سیل اخیر بیش از بودجه عمرانی سالانه کشور است
گزارش تصویری

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‎شرقی با اشاره به برآورد خسارت 35 هزار میلیارد تومانی سیل بهار در غرب، شمال و جنوب کشور گفت: این خسارت بیش از بودجه عمرانی سالانه کشور است.
داوود بهبودی در «سمینار آموزه‎هایی از سیل بهار 1398 ایران» اظهار کرد: اگر به قاعده نظم خلقت و سنت‌های الهی اعتقاد داشته باشیم، مجموعه حوادث طبیعت از یک سری قواعد علمی و قاعده‎مندی‌ها تبعیت می‌کند؛ اگرچه ممکن است بعضا نظم، نظام و تدابیر ما را کلا به هم بریزد.
وی افزود: اگر همانطور که بشر در سایر عرصه‎ها از قاعده‌های نظام خلقت بهره‌برداری می‌کند، حوادثی که اغلب از آنها به عنوان بلا یاد می‌شود نیز به تصرف انسان درآید، می‎توانند منشاء اثرات مفید برای جوامع انسانی باشند.
بهبودی خاطرنشان کرد: از آنجایی که لااقل در کشور ما آن‌طور که باید، حوادث طبیعی تحت تسلط علمی انسان قرار نگرفته و معمولا هنگام رخداد این حادثه‌ها دچار خسارات مادی و معنوی بسیاری می‌شویم.
این اقتصاددان با اشاره به برآورد خسارت 35 هزار میلیارد تومانی سیل بهار در غرب، شمال و جنوب کشور گفت: در واقع این حادثه بیش از بودجه عمرانی سالانه کشور به ابنیه، تاسیسات، سکونتگاه‌ها و مراکز صنعتی و کشاورزی ما خسارت وارد کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‎شرقی با بیان اینکه اصلی‎ترین پیام حوادث طبیعی عبرت گرفتن از آنهاست، تصریح کرد: اولین پیش‌شرط توسعه، اداره جامعه به شکل علمی و پذیرش قاعده‌مندی‌های طبیعت است.