Alternate Text
Alternate Text

ویژگی‌های منتظر واقعی امام زمان(عج)
گزارش تصویری

منتظر واقعی امام زمان (عج) ویژگی اصحاب سید الشهدا (ع) را داردحجت الاسلام والمسلمین عبدالصالح شمس‌اللهی محقق و پژوهشگر حوزه علمیه در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درباره ویژگی‌های منتظر واقعی گفت: منتظر واقعی کسی است که ظرفیت یاری امام زمان (عج) برای آرمان و اهدافی که ایشان دنبال می‌کنند، را داشته باشد و ایجاد همین ظرفیت‌ها در وجود خود است.
وی بیان کرد: اینکه بگوییم منتظر امام زمان (عج) هستیم، اما حرکتی نکنیم به معنای منتظر واقعی بودن نیست بلکه صرفا دوستن داشتن ایشان است.
محقق و پژوهشگر حوزه علمیه تصریح کرد: کسی که می‌خواهد خود را آماده یاری امام زمان (عجل الله) کند باید خصوصیاتی داشته باشد که در اصحاب سید الشهدا (ع) قابل جستجو است، برای مثال تبعیت محض از مقام امامت یکی از ویژگی‌هایی است که باید منتظر واقعی داشته باشد.
وی افزود: کسی که تبعیت محض از مقام امامت ندارد نمی‌تواند تبعیت محض از امام زمان (عجل الله) داشته باشد.
شمس‌اللهی اظهار کرد: یکی دیگر از خصوصیات منتظران واقعی خودساخته بودن آن‌ها است، زیرا کسانی که انحراف عقیدتی، انحراف فکری و انحراف اجتماعی داشته باشند در زمره اصحاب امام زمان (عج) قرار نمی‌گیرند و نمی‌توانند دستورات ایشان را تحمل کنند و به اجرا در آورند.
وی ادامه داد: منتظران واقعی حضرت ولیعصر (عج) انسان‌های بصیری هستند که قدرت تحلیل و توان گذشتن از همه چیز را دارند.
محقق و پژوهشگر حوزه علمیه تاکید کرد: منتظر امام زمان (عج) به دنبال فهم دقیق دین است و ضمن دین‌شناسی، قدرت تحلیل دارد یعنی منتظر امام زمان (عج) دین واقعی را می‌شناسد و همان را مبنای عمل خود قرار می‌دهد.
وی درباره راهکار‌هاى موثر برای منتظر واقعی بودن عنوان کرد: انسان باید دین را از سرچشمه بگیرد، اهل مطالعه اهل حدیث اهل بیت (ع) و قرائت قرآن باشد و تفسیر قرآن، فلسفه، عرفان و سایر مباحث حوزه دین را دنبال کند و اگر در جایی سوالی برایش بوجود آمد به دین‌شناسان و علمای ربانی مراجعه کند.
شمس‌اللهی خاطرنشان کرد: دین حقیقی در تلگرام، اینترنت و ماهواره عرضه نمی‌شود بلکه در بستر قرآن و حدیث اهل بیت (ع) و با راهبری علمای ربانی حاصل می‌شود.
منبع: میزان