Alternate Text
Alternate Text

اخبار ویژه
گزارش تصویری

پیروی کامل محافل پان ترکیسم از سیاستهای ضد ایرانی آمریکا و اسرائیل

محافل پان ترکیسم که بعد از روی کارآمدن ترامپ در امریکا، فعالیتهای تبلیغاتی شان گسترش یافته، در جزئی ترین امور و فعالیتهای خود از دستورات رؤسای امریکایی خود پیروی می کنند.
محافل متعدد پان ترکیستی که عده ای از عناصر آنها در امریکا ، باکو، استانبول و برخی شهرهای دیگر با دریافت مواجب در قالب پناهندگی به فعالیت های ضدایرانی و وطنفروشی اشتغال دارند، با اسامی متعدد در فضای مجازی آزادانه فعالیت می کنند و بررسی فعالیتهای تبلیغاتی آنها در فضای مجازی  و کانال تلویزیونی انها که از امریکا پخش میشود، رویکردهای واقعی آنها را به طور صریح مشخص میکند.
رویکردهای تبلیغاتی محافل وطن فروش پان ترکیستی به طور خلاصه چنین است:
- تبلیغات علیه فنآوری هسته ای ، موشکی و نظامی کشور
- بزرگنمایی قدرت نظامی امریکا و پوشش خبری اظهارات ضد ایرانی مقامات نظامی و جنگ طلب امریکا مانند ژنرال مک کنزی، جان بولتون، پمپئو و...
- پوشش خبری و حمایت از فعالیتهای تروریستی علیه ملت ایران (مانند فعالیتهای تروریستی تکفیری ها در بلوچستان و رژه ی اهواز و...)
- تبلیغات در راستای ایجاد اختلاف و بحران و تقابل بین اقوام ایرانی
- تلاش برای ایجاد اغتشاشات و آشوبهای ضد امنیتی و برهم زدن امنیت مردم آذربایجان
- پوششش خبری و حمایت از تحریمهای امریکا علیه ملت ایران
- پوشش خبری  و حمایت از مواضع نتانیاهو!
- موضع گیری مداوم علیه جبهه مقاومت عراق ، یمن ، لبنان و حمایت از کشتار شیعیان یمن توسط آل سعود
بررسی رویکردها و فعالیتهای تبلیغاتی محافل پان ترکیستی به روشنی این نکته را آشکار می سازد که این محافل در داخل و خارج نقشی بجز وطنفروشی و مزدوری برای دشمنان ملت ایران ندارند. هدف این محافل، ایجاد ناامنی و آشوب و بحران و خونریزی های قومی برای نیل به تجزیه ی آذربایجان است! و به همین خاطر از زمان جورج بوش به حمله ی احتمالی امریکا به ایران دل بسته اند و تصور می کنند که اگر امریکا به ایران حمله کند، هدف ننگین آنها محقق خواهد شد!
گفتنی است ، بعد از انقلاب ،اولین بار در سال 1376 یک تشکل پان ترکیستی با طرح و حمایت سازمان سیا در امریکا تشکیل شد و پس از آن محافل ویژه ای در برخی کشورهای اروپایی با پوشش فرهنگی و تبلیغاتی در راستای ایجاد خشونتهای قومی در ایران تشکیل یافت. اغلب فعالان قومگرا و پان ترکیست در ابتدا از وابستگان سابق تشکلهای وابسته به شوروی بودند که پس از فروپاشی شوروی در غرب آواره شده بودند. بخش دیگری از فعالیتها با هماهنگی و حمایت دولت ضد اسلامی باکو در این کشور انجام می گیرد. در مرحله بعد، سازمانهای اطلاعاتی بیگانه تلاش کردند، فعالیتهای خارجی را به داخل ایران کشانده و  در پوشش شعارهای قومی مانند تدریس زبان قومی و حقوق قبیله ای و ... جامعه ی آذری های ایران را تحت تاثیر قرار داده و با ایجاد آشوب و اغتشاش، امنیت و آرامش مردم آذربایجان را مختل کنند.

انتصاب یک روحانی فرهنگی و خوشنام به مدیریت سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری تبریز

انتصاب حجة الاسلام حسین قدوسی به ریاست سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری تبریز، بارقه ی امیدی در اذهان برای ایفای نقش سازنده ی فرهنگی توسط این سازمان در تبریز پدید آورده است.
انتصاب این روحانی که حدود سه دهه سابقه ی فعالیت فرهنگی در تبریز دارد، البته با واکنشهای منفی برخی محافل نیز روبرو شده که انتصاب یک چهره ی روحانی به ریاست یک سازمان فرهنگی و ورزشی را مناسب نمی دانند!
فعالیت های نامناسب سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز طی سالهای اخیر و اقداماتی مانند دعوت از یکی از اعضای دفتر فرح پهلوی برای افتتاح یک نمایشگاه هنری، حضور برخی عناصر شناخته شده ی قومگرا در ساحت فعالیتهای فرهنگی هنری، بی اعتنایی به فرهنگ شیعی مردم تبریز در نصب برخی تندیس ها، نصب تندیس یکی از عوامل دخیل در شهادت آیت الله شیخ فضل الله نوری در مرکز تبریز، گرایش به ترویج مطربگرایی از جمله اقداماتی است که طی سالهای اخیر به بهانه ی کارهای فرهنگی و هنری در تبریز انجام گرفته است.
در گذشته ، با حضور برخی روحانیون در حوزه ی فرهنگی شهرداری این انتظار به وجود آمده بود که تغییرات مثبتی در رویکردهای فرهنگی هنری این نهاد به وجود خواهد آمد، اما اتفاقی رخ نداد. انتظار می رود مدیر جدید سازمان، با تصحیح رویکردها و استفاده از چهره های متعهد فرهنگی و هنری، اقدامات این سازمان را در شأن « تبریز ، نخستین پایتخت حکومت فراگیر شیعه در ایران» سامان دهد.آیا این انتظار تحقق خواهد یافت؟

روزه خواری علنی و مکرر در یک همایش دولتی در تبریز

روزه خواری علنی و مکرر یک سخنران نادان در یک همایش دولتی در تبریز تعجب حضار را برانگیخت!
در همایشی که پنجشنبه گذشته به مناسبت روز روابط عمومی و با حضور حدود 200 نفر در سالن مدیریت و برنامه ریزی در تبریز برگزار شد، سخنران این مراسم ( ح ش خ!) به صورت علنی حین سخنرانی اقدام به شکستن حرمت ماه مبارک رمضان و نوشیدن آب کرد. وی در توجیه اقدام سخیف و غیر شرعی خود گفت؛ بایستی صداقت داشت، من مسافرم و روزه نیستم!
سخنران یاد شده به صورت مکرر اقدام به نوشیدن آب کرد و تاسف اینکه گردانندگان این مراسم ، تذکری نیز به وی ندادند!
در همایش یاد شده که همزمان با وفات حضرت
خدیجه ی کبری ( سلام ا... علیها) برگزار شد، همان سخنران از حضار برای کف زنی دعوت کرد.
روزه خواری علنی در یک همایش دولتی در حالی است که طبق احکام اسلام، روزه خواری در ملاء عام جرم محسوب می شود.
در قانون مجازات اسلامی آمده است که تظاهر به هر عمل حرامی در انظار عمومی، جرم است.
روزه خواری علاوه بر همه معایبی که دارد و عملی حرام در دین مبین اسلام محسوب می شود، در بعد اجتماعی به نوعی عدم احترام به حقوق دیگران است.
تظاهر به روزه خواری از جرایم مشهود بوده و برابر ماده 21 قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری امکان دستگیری متهم و حفظ دلایل جرم برای ضابطین قضایی پیش بینی شده است.
مشهود بودن جرم برای برخورد ضابطان قضایی کافی است و برای رسیدگی به این جرم، مستندات و گزارش ماموران ضابطان در کنار اظهارات متهم مورد بررسی قرار می‌گیرند.
شایان ذکر است، اتفاق ننگینی مانند روزه خواری آشکار در همایش دولتی برای نخستین بار در تبریز انجام گرفته است و انتظار می رود، مسئولین امور بخصوص مسئولین قضایی نسبت به آن واکنشهای قانونی را انجام دهند.

علت تلاش مسئولان حج و زیارت برای حج عمره چیست؟

در حالی که شرایط سیاسی خاص بین ایران و عربستان با تداوم اقدامات آل سعود برای گسترده تر سازی تحریمهای اقتصادی و حتی تلاش برای تحریک امریکا برای انجام اقدام نظامی ضد ایران و کشتار شیعیان یمن و اعدام شیعیان عربستان به بهانه رابطه با ایران ادامه دارد، مسئولان سازمان حج و زیارت همواره درباره ی مذاکره با مقامات سعودی برای انجام حج عمره خبر می دهند!
اخیرا نیز بارها درباره ی همین موضوع ، سخنان مسئولان سازمان حج و زیارت از طریق صدا وسیما و رسانه ها انعکاس یافته است و از سال 96 همین تلاشها برای برگزاری حج عمره در کار بوده است! و بی نتیجه ماندن تلاشهای طرف ایرانی نشان میدهد که دولت عربستان علاقه ای به سفر ایرانی ها به عربستان ندارد و از سویی با عنایت به جو و فضای موجود و فعالیت تبلیغاتی ضد ایرانی مقامات و رسانه های سعودی، اعزام زائران ایرانی برای حج عمره درست به نظر نمی رسد، بخصوص اینکه تعرض اخلاقی به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده، نشان داد که حتی در مکانهای دولتی نیز امنیت زائران ایرانی تامین نیست.
گذشته ازاین، اعزام قریب نود هزار نفر به حج تمتع، در حالی است که برای این تعداد در منا ، فضای مناسب در اختیار ایرانی ها قرار نمی گیرد و در بهترین ایام حج و حضور حجاج در منا، ازدحام شدید حجاج ایرانی در چادرهایی که با چند برابر ظرفیت پر شده اند، و جای خواب و نشستن برای افراد به سختی ممکن می شود، اجازه ی بهره گیری از آن فضا و مکان معنوی را برای حجاج نمی دهد.

جایزه بنیاد آقاخان ( فرقه اسماعیلیه) به یک خواننده ایرانی

اخیرا جایزه ویژه ی جشنواره موسیقی بنیاد آقاخان (فرقه انحرافی اسماعیلیه) که از سوی انگلیس حمایت می شود، به محمدرضا شجریان خواننده مشهور ایرانی اهدا شد!
هیئت داوران جشنواره موسیقی بنیاد آقاخان از جمله علل اهدای جایزه مخصوص به شجریان را تأثیرگذاری اجتماعی و غنی کردن میراث موسیقی عنوان کرده است. گفته می شود منظور از تاثیرگذاری اجتماعی ، همان تاثیرگذاری یا موضع گیری سیاسی است. شجریان در تشنجات سیاسی معروف به فتنه 88 موضع خاص سیاسی گرفت و از طریق گفتگو با رسانه های بیگانه از جمله رسانه های انگلیس و امریکا برای پیشبرد اهداف سیاسی خود تلاش کرد.
پرنس کریم آقاخان، رهبر فرقه اسماعیلیه، که ۸۱ سال دارد، در سوئیس به دنیا آمده و بااینکه ملیت انگلیسی دارد، بیشتر در اقامتگاه شخصی و بسیار بزرگ خود در ۴۰ کیلومتری شهر پاریس زندگی میکند.
پرنس آقاخان در زمانی که در آمریکا تحصیل میکرد جانشین پدر بزرگش «سلطان محمدشاه آقاخان سوم» شد و بعنوان چهل و نهمین رهبرفرقه اسماعیلیه با لقب «پرنس کریم آقاخان چهارم» برگزیده شد.
پیروان فرقه اسماعیلیه آقاخان را از نوادههای محمد پیامبر اسلام میدانند. پیروان این فرقه هفت امامی بوده و خود را شیعه می دانند. جامعه شیعیان اسماعیلیه از لحاظ قومی و نژادی بسیار متنوع است و گفته میشود تعداد آنها در کشورهای پاکستان، هند، سوریه، ایران، تاجیکستان و چند کشور دیگر به حدود ۱۵ میلیون نفر می رسد.
شبکه توسعه و پیشرفت آقاخان، به عنوان یک شبکه جهانی که در قالب نهاد غیرانتفاعی معرفی میشود، در بسیاری از کشورهای آسیایی و آفریقایی فعالیتهای خیریه انجام میدهد.گفته می شود این فعالیتهای خیریه فرقه که با حمایت مالی و سیاسی دولتهای انگلیس و کانادا انجام میشود، پوششی برای توسعه فرقه و انجام فالیتهای سیاسی ویژه در نقاط مختلف جهان بخصوص در کشورهای همسایه ایران نظیر افغانستان، پاکستان و تاجیکستان است
بنیاد آقاخان، بودجه سالانهای معادل ۶۲۵ میلیون دلار آمریکا در اختیار دارد و بیش از ۸۰ هزار نفر در ۳۰ کشور دنیا برای بنیاد آقاخان کار میکنند. مجله آمریکایی Forbes چند سال پیش پرنس آقاخان را در میان ۱۰ پادشاه ثروتمند جهان با ثروتی حدود ۸۰۰ میلیون دلار معرفی کرده بود.
نخستین ازدواج پرنس آقاخان ( که رسانه های انگلیس وی را امام می خوانند)با یک مانکن انگلیسی بنام Sally Croker-Poole بوده که در سال ۱۹۶۹ با تغییر دین و مسلمان شدن «پرنسس سلیمه آقاخان» نامیده شد. این ازدواج در سال ۱۹۹۵ به جدایی انجامید و پرنس آقاخان مبلغ ۲۰ میلیون لیر انگلیس(معادل ۳۲ میلیون دلار کانادا) به پرنسس سلیمه پرداخت کرده بود.
سه سال بعد پرنس آقاخان با یک خواننده پاپ آلمانی بنام Gabriele Thyssen ازدواج کرد که پس از تغییر دین و مسلمان شدن «پرنسس اینارا آقاخان» نامیده شد. این ازدواج هم در سال ۲۰۰۴ به جدایی انجامید و پروسه طلاق ۱۰ سال طول کشید تا سرانجام رهبر شیعیان اسماعیلیه با پرداخت ۵۰ میلیون لیر انگلیس(معادل ۷۲ میلیون دلار کانادا) رسمأ از همسرش جدا شد.
موزه معروف آقاخان در تورنتو در سال ۲۰۱۴، در زمان دولت استفن هارپر و با کمک مالی دولت محافظه کار کانادا ساخته و افتتاح شد.